Дика мобілізація: ТЦК у повній амуніції витрусило трамвай — напакували повний автобус “захисників”. Відео

В Одесі співробітники ТЦК забирають чоловіків із трамваїв
За весь час, що в країні триває мобілізація, вже не вперше на відео очевидці фіксують співробітниками ТЦК порушення правил мобілізації. Чоловіків насильно затягують до автобусів і відвозять до ТЦК. В Одесі 9 січня чоловіків забирали прямо із трамваїв. Відео опубліковано у Telegram-каналі Голубці з Банковою.

На першому відео жінка знімала з вулиці трамвай, що стоїть на зупинці, і розповіла, що чоловіків звідти виводили й “пакували” у припаркований поряд автобус.

Вона поділилася, що бус вже набито чоловіками й ще хочуть. При тому, що на другому відео чоловік, який сидів у салоні, знімав усе, що відбувається, і, за даними, за це його теж затримали.

Співробітникам ТЦК не сподобалося, що він веде зйомку, нібито військових не можна знімати. Але у того чоловіка у військовій формі обличчя закрите шарфом і видно лише очі.

У салоні чоловіка, який знімав на телефон те, як працюють співробітники ТЦК, підтримав ще один пасажир, заявивши, що громадський транспорт не є військовим об’єктом, значить він має право знімати.

У результаті того, хто знімав, почали закликати теж стати на військовий облік, пред’явити документ, що засвідчує особу.

Він відмовлявся, мотивуючи це тим, що вони не мають права вимагати від нього документи. У результаті відео обривається, мабуть, на тому моменті, коли чоловіка затримують силою, буквально стягуючи з пасажирського сидіння.

Ймовірно, таку перевірку працівники ТЦК вирішили провести рано-вранці, коли люди їхали на роботу і затримки їм не сподобалися.

Зокрема, у місцевому пабліку Одеси є ще одне відео, на якому жінка кричить на співробітників ТЦК, щоб вони вийшли з транспорту та обзиває їх.

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Завітневич заявив, що подібні насильницькі дії співробітників ТЦК на вулицях або в громадських місцях спричинили прогалини в механізмі мобілізації.

Якщо явно було затримання з порушенням законів, депутат вважає, що за кожним таким фактом слід проводити розслідування та відповідно реагувати.