Політична капітуляція! Зустріч Зеленського і Путіна – вкрай небезпечна : застережлива заява.

Ймовірна зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Росії Володимира Путіна може бути вкрай небезпечною — таку заяву зробив конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця у програмі “Сьогодні Ввечері” на каналі “Україна 24”.

“Оцінка відносин України та Росії відбувається в параметрах війни. Путін хоче від Зеленського відвертої політичної капітуляції. В умовах війни все визначається балансом сил. В цій ситуації Україна слабка – про що тоді домовлятися? Про капітуляцію України – а про що ще. Я вважаю таку зустріч вкрай небезпечною”, — сказав він.

Експерт порівняв ситуацію з Мінськими переговорами.

“Чому Порошенко після трьох нищівних поразок на Донбасі у 2014-15 роках пішов на Мінські перемовини – тому що йому в умовах реальної воєнної, і фактично політичної капітуляції України було важливо заручитися підтримкою міжнародної спільноти, насамперед наших партнерів, які могли б підсилити наші позиції в переговорах з Путіним, який фактично був переможцем у цій ситуації. І це в принципі був правильний крок. Ми тоді уникнули політичної капітуляції. Про що тепер домовлятиметься Путін, коли реальна воєнна перевага на його боці. В таких умовах Україна опиняється вельми вразливою – коли мова може йти про політичну капітуляцію…” — сказав він.

Нагадаємо, 20 квітня Зеленський звернувся до Путіна, запропонувавши йому зустрітися “в будь-якій точці українського Донбасу, де точиться війна”.

Пізніше, 22 квітня, Путін заявив, що готовий у Москві зустрітися із Зеленським, але питання про припинення війни на сході України буде обговорювати лише після переговорів української влади з ватажками “ДНР” і “ЛНР”.

Зеленський 26 квітня повідомив, що доручив керівнику свого офісу Андрію Єрмаку домовлятися з представниками Адміністрації президента РФ про можливу зустріч з Путіним.

Джерело