Страсна п’ятниця – найсуворіший день Великого посту: Чого не можна робити цього дня. Молитви

На 30 квітня 2021 року припадає Страсна п’ятниця. Цього дня християни згадують розп’яття Ісуса Христа на Голгофі, зазначають Патріоти України.

Головним християнським обрядом в цей день є винос плащаниці. Вона символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з хреста. Це єдиний день у році, коли не відбувається богослужіння, є лише вечірня з виносом плащаниці. А ще в Страсну п’ятницю дзвони храмів замовкають.

Головні обряди в Страсну п’ятницю

З церкви приносять 12 свічок. Вони мають вдома догоріти до кінця. Вважають, що це принесе в дім добробут і щастя. На Страсну п’ятницю дотримуються особливо суворого посту. Не можна вживати м’ясо, яйця й молочні продукти, пити алкоголь.

Віряни в цей день нічого не їдять до винесення плащаниці з вівтаря на середину церкви. Це зазвичай відбувається о 14:00. Вечеря в Страсну п’ятницю – пісна, навіть рибу їсти в цей день не годиться. В основному потрібно обійтися овочами: капустою, картоплею, огірками.

Прибирати, прати, шити й вишивати, працювати в городі й саду, рубати дрова

цього дня теж не можна. Роботи в оселі потрібно закінчити в Чистий четвер. Якщо на Страсну п’ятницю щось посадити, то врожай буде поганим.

Цього дня не можна гучно веселитися. За повір’ям, той, хто цього дня веселиться, увесь наступний рік плакатиме.

Випікати паски й фарбувати яйця в Страсну п’ятницю не варто. Це потрібно робити у четвер чи суботу.

Кращі молитви в Страсну п’ятницю

Молитва про прощення гріхів

Господи Всевишній, почуй мене, раба Божого (ім’я), прости мені гріхи мої, бо я щиро в них каюсь.

Дозволь мені працювати старанно і вести праведне життя відповідно до заповідей Твоїх.

Даруй мені можливість возносити Тобі молитви, бути добрим словом і справою по відношенню до інших.

Навчи мене, як утриматися від бісівських спокус, щоб нічого поганого не робити і нікому не нашкодити. Прошу у тебе вибачення і ради. Амінь.

Молитва жалю про гріхи

Звертаюся до Тебе, мій Бог, мій Батько, я раб Божий (ім’я) з проханням про прощення всіх моїх гріхів.

Я дуже шкодую, що в певні життєві моменти я відвернувся від тебе, але пам’ятаю, що в такий важкий час я все одно відчував Твою підтримку. Прагну до розуміння і показую свою любов в молитві цій щирій, з глибини душі вихідної.

Прошу Тебе, Господи, заради свого Сина Ісуса Христа, котрий помер і воскрес заради щасливого життя всіх людей, прости мені всі мої гріхи, відомі і невідомі, вчинені в хвилини розпачу або по нерозуму.

Отець Всевишній, знаю я, що гріхопадіннями своїми я завдав образи всім Вищим силам, а також образив багато благовірних людей на землі. Прийми у цю хвилину мої щирі обіцянки, що я буду вести праведний спосіб життя і проявляти свою любов до ближніх.

Я прошу допомоги і підтримки Святого Духа, щоб він вказував мені правильний життєвий шлях служіння іншим людям. Амінь.

Молитва на винос плащаниці

Господи Ісусе Христе, Боже наш, що дарує милість і щедроти, милість Твоя безмірна, людинолюбство – величезне.

Ми віруємо в Тебе припадаємо до Твоєї величі з страхом і трепетом душевним. Ми вважаємо себе негідними рабами Твоїми, приносимо за милості Твої, надані нам, вдячність безмежну.

Почитаємо Тебе, як Господа, Владику світу і нашого благодійника, славимо, хвалимо Тебе, молитву про милосердя підносимо, припадаючи знову, дякуємо!

Почуй нашу молитву і дай нам зростати в любові до Тебе, до ближних та вести доброчесне життя. Амінь.