Українцям розповіли, що буде з доларом через можливу затримку міжнародної допомоги: Чи варто скуповувати валюту

Імовірна затримка надходження міжнародної допомоги не спричинить значних коливань курсу долара в Україні. Відповідно, купити долар зараз і незабаром вигідно його продати навряд чи вдасться, передають Патріоти України.

Про курсову ситуацію розповів в ефірі телемарафону гендиректор Advanter Group Андрій Длігач. Він зазначив, що різких змін не має відбутися, бо:

Нацбанк накопичив достатню кількість резервів;
в Україну заходить суттєва сума у вигляді переказів від трудових мігрантів, що також підтримує економічний сектор.
“Ми отримуємо і перекази наших трудових мігрантів, яких минулого року майже 10 млрд доларів було відправлено в Україну. Є суттєві резерви Національного банку, рекордні на поточний момент. Відповідно, достатньо ресурсу, щоб втримати курс долара”, – пояснив Длігач.

Яким буде готівковий курс до кінця тижня

Водночас, за словами начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лєсового, до кінця поточного тижня курс готівкового долара буде в межах 38,5-39,5 грн. При цьому він наголосив: за всіма ознаками, Нацбанку вдасться зберегти рівновагу між попитом та пропозицією.

“Ситуація залишатиметься цілком певною та більш-менш прогнозованою, навіть попри деяку курсову “хитавицю” в останні дні грудня та початку січня, пов’язану, як із можливим скороченням макрофінансової допомоги, кількома потужними ракетно-шахедними атаками, адже стратегічні цілі на поступову лібералізацію ринку не змінилися”, – повідомив банкір.